Enterprise Tenner Challenge

Easy Blog Photo
Year 5 have used their tenners to buy the ingredients for cakes and biscuits. We had great fun making the mixture and decorating, and can’t wait for tomorrow when everyone will get the chance to buy our produce. It will cost 20-30p per cake or biscuit depending on the size and topping. We hope you like them.

One thought on “Enterprise Tenner Challenge

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *